formularz kontaktowy z wydawnictwem
„KRAKOWSKI RYNEK NIERUCHOMOŚCI”
 

imię i nazwisko
adres email
temat pytania
treść pytania
    
  logowanie do panelu klienta
 
adres email
hasło
Strona główna Artykuły Archiwum Redakcja

Referencje


Tytus Misiak
"Krakowski Rynek Nieruchomości" jest nie tylko czasopismem prezentującym aktualne oferty na pierwotnym i wtórnym rynku mieszkaniowym, ale - co najważniejsze - od ponad piętnastu lat jest aktywnym współuczestnikiem rynku nieruchomości w Krakowie. Współpraca ze Stowarzyszeniem Budowniczych Domów i Mieszkań wyraża się zarówno w relacjonowaniu przebiegu Krakowskich Giełd Domów i Mieszkań, jak również w podejmowaniu wielu wspólnych inicjatyw mających na celu poszerzanie wiedzy czytelników o problemach budownictwa mieszkaniowego i prognozach na przyszłość.
Ta aktywność i zaangażowanie redakcji "Krakowskiego Rynku Nieruchomości" powoduje, że czasopismo jest godne polecenia wszystkim zainteresowanym inwestycjami mieszkaniowymi w Krakowie.

Prezes SBDiM


Piotr Krochmal
Lubię raz na dwa tygodnie wziąć do ręki „Krakowski Rynek Nieruchomości”. Przeglądając go, mogę spokojnie skupić się na prezentowanych ofertach, bez ryzyka, że wyskoczy mi nagle reklama piwa czy bielizny – jak to często bywa na internetowych serwisach branżowych. Jest na czasie. Nie męczy oczu nachalnością i nie trąci szablonem, bo redakcja uatrakcyjnia go stale nowymi treściami z otoczenia rynku nieruchomości. Muszę przyznać, że uzależniłem się trochę od tego czasopisma, gdy nie wpadnie mi w rękę przez dłuższy czas – czegoś brakuje.

Prezes Instytutu Monitor Rynku Nieruchomości


Dorota Koźmińska
Rynek deweloperski w Krakowie i „Krakowski Rynek Nieruchomości” – pierwsze w Krakowie pismo o nieruchomościach – powstały równocześnie i rozwijały się równolegle. Archiwalne numery dwutygodnika, wydane w ciągu 16 lat istnienia pisma, to kronika wzrostu poziomu wydawnictwa wraz ze wzrostem znaczenia gospodarczego branży, mimo zmiennych koniunktur i niesprzyjającego prawa. Działające na rynku firmy oraz Wydawcy i Redaktorzy pisma – profesjonaliści znający rynek krakowskich nieruchomości od lat – są dla siebie niezbędnymi partnerami. Reklama w „Krakowskim Rynku Nieruchomości” jest jak wpis na listę obecności: wypada być!

Prezes DK-Development


Tadeusz Konieczny
Tekst pisany na prośbę redakcji „Krakowskiego Rynku Nieruchomości”, a dotyczący moich spostrzeżeń związanych z tym pismem, z definicji skazany jest na zarzut braku obiektywizmu. W tej sytuacji odniosę się do faktów, a ich interpretację pozostawię czytelnikom, odrzucając całą otoczkę reklamowych zapewnień, że dwutygodnik jest liderem rynku od bez mała 17 lat, bo tego nie wiem. Wiem natomiast, że „Krakowski Rynek Nieruchomości” to pismo w dużym stopniu poradnikowe, co jest jego niewątpliwą zaletą. Ukazujące się w części redakcyjnej artykuły są w moim przekonaniu na tyle merytorycznie napisane, że stanowią źródło wiedzy nawet dla fachowców, a na pewno dają możliwość jej pogłębienia, choćby w aspekcie aktualnych danych. Stałe rubryki jak: „z Krakowa”, „z kraju” (w tej właśnie kolejności), „dzielnice Krakowa” to rodzaj kanonu czytelniczego dla ludzi z branży budowlanej. Z uznaniem czytam artykuły o poszczególnych inwestycjach budowlanych w Krakowie. Może trafniejsze byłoby określenie "czytam z uwagą", gdyż artykuły z cyklu „zaproszono nas” dają mi wiedzę o zamierzeniach i działaniach krakowskich deweloperów, a miło jest wiedzieć, co robi konkurencja, zaś potencjalny nabywca mieszkania lub domu ma szansę wyrobić sobie pogląd, że Inter-Bud ma do zaoferowania dużo dobrych lokalizacji w wysokim standardzie za rozsądne pieniądze. No, ale nie swoją firmę miałem tutaj zachwalać... Gratuluję pomysłu działu „gablota ofert” oraz „biurowce” – z nich korzysta się chętnie, a pismo nie ląduje w śmietniku, lecz jest przechowywane dla porównania ofert z wcześniejszymi. Na koniec fakt z gatunku niepodważalnych. „Krakowski Rynek Nieruchomości” ma swoją stałą pozycję wśród ludzi myślących o nieruchomościach i to bez względu na to, czy są najemcami, wynajmującymi, sprzedającymi lub kupującymi. Jest to godne odnotowania, co też czynię z wielką przyjemnością.

Życzenia ograniczę do skutecznego wytrzymania konkurencji z internetem i pozostawienia rubryki „ogłoszenia drobne”.

Prezes Zarządu Inter-Bud Developer


Marcin Zemanek
"Krakowski Rynek Nieruchomości" od kilkunastu już lat stanowi lekturę obowiązkową dla wszystkich tych, którzy noszą się z zamiarem zakupu domu, mieszkania lub działki, będąc swoistym kompendium wiedzy na temat aktualnych ofert sprzedaży. Dla nas, deweloperów, dwutygodnik jest pewnego rodzaju kroniką rozwoju rynku mieszkaniowego, który w ciągu ostatniej dekady dość znacząco ewoluował. Tak, jak zwiększyła się w tym czasie ilość i jakość ofert nowych inwestycji, a co za tym idzie - także poziom edytorski reklam deweloperów, tak z roku na rok w dwutygodniku systematycznie przybywało nowych, ładniejszych stron. Ta zmiana jest bardzo zauważalna, gdy weźmie się do ręki aktualny numer i ten sprzed 10 lat. W dobie wszechpanującego internetu popularny "KRN" wciąż zajmuje dominującą pozycję wśród wydawnictw poświęconych lokalnemu rynkowi nieruchomości".

Wiceprezes Convector Development


Mariusz Bryksy
Właśnie rozpoczęliśmy sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej. Pracując nad jej kampanią reklamową, nie mieliśmy wątpliwości, że „Krakowski Rynek Nieruchomości” będzie należał do jednego z podstawowych źródeł informacji o naszym projekcie. Badania marketingowe prowadzone od kilku lat wśród klientów naszej firmy udowadniają, że reklama w „Krakowskim Rynku Nieruchomości” przynosi nam oczekiwane efekty. Czasopismo należy do ścisłej czołówki wydawnictw poświęconych zagadnieniom rynku nieruchomości. Największa liczba prezentowanych w dwutygodniku ofert oraz szereg interesujących analiz, wywiadów i artykułów poświęconych tematyce nieruchomości dostarczają nam kompleksowej wiedzy o sytuacji na rynku, a klientom ułatwiają podejmowanie trafnych decyzji zakupowych.
„Krakowski Rynek Nieruchomości” cenimy sobie również ze względu na jego wyjątkowy zespół redakcyjny, zawsze miłą i profesjonalną obsługę w atmosferze przyjacielskiej współpracy.
Gratulujemy wspaniałego rozwoju i życzymy sukcesów w realizacji nowych pomysłów.

Prezes Zarządu Bryksy Sp. z o.o.


Katarzyna Dacyl-Zajdel
Dla Małopolskiego Centrum Edukacji Budowlanej dwutygodnik „Krakowski Rynek Nieruchomości” jest przede wszystkim partnerem akcentującym medialnie projekty realizowane przez Centrum. W ramach współpracy partnerskiej wspiera MCEB w wypełnianiu strategii oraz misji, której fundamentem jest budowanie kompetencji wszystkich osób tworzących szeroko rozumianą branżę budowlaną, poprzez dostarczanie specjalistycznej wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu budownictwa i biznesu. Obejmując patronatem medialnym wydarzenia Centrum, jako lider rynku wydawnictw o tej tematyce, dodaje im niewątpliwie wagi i prestiżu.

Dyrektor Zarządzający Grupy ATTIC, MCEB


Piotr Reguła
„Krakowski Rynek Nieruchomości” od lat pomaga wszystkim, którzy decydują się na budowę lub remont domu czy mieszkania. Również dla pracowników Grupy ATTIC – aktywnego uczestnika oraz przedstawiciela małopolskiej branży budowlanej – dwutygodnik stanowi obowiązkową lekturę, będącą swoistym barometrem zmian zachodzących na rynku budowlanym. Wieloletnia współpraca pomiędzy naszymi firmami, oparta na wymianie wiedzy i doświadczeń – przyczynia się do budowania rzetelnego obrazu branży, z którego korzystają zarówno czytelnicy – wśród nich sporą grupę stanowią Klienci naszej firmy – jak i jej przedstawiciele.

Prezes Zarządu Grupy ATTIC


Jan Bulsza
Dwutygodnik „Krakowski Rynek Nieruchomości” ukazuje się od roku 1994. Mam satysfakcję, że byłem przy jego narodzinach. Pełniąc wówczas funkcję prezesa Miastoprojektu, przywiozłem ze Stanów Zjednoczonych tamtejsze pisma dotyczące nieruchomości. Przekazałem je ówczesnemu redaktorowi dwutygodnika i wsparłem jego pomysł stworzenia podobnego pisma. Byłem też jednym z pierwszych jego klientów. Początki były skromne, pismo liczyło wówczas zaledwie kilka stron, ale od samego początku było staranniej wydawane niż to z Ameryki. Tak jest do tej pory. Firma KRN media wspaniale się rozwinęła, wzbogaciła się też o internetowy portal nieruchomości o zasięgu ogólnopolskim oraz o bank najlepszych projektów domów jednorodzinnych. Dzisiaj jest kompetentnym źródłem wiedzy o ofertach sprzedaży nieruchomości oraz o sytuacji na tym rynku.

pomysłodawca Krakowskich Giełd Domów i Mieszkań

Konrad Mitręga
Kiedy 10 lat temu rozpoczynałem swoją pracę w branży kredytów, sięgnąłem po „Krakowski Rynek Nieruchomości”. Dwutygodnik ten od tamtej pory stał się dla mnie najważniejszym źródłem informacji dotyczących nieruchomości. To dzięki niemu poznawałem szeroko pojętą branżę mieszkaniową. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło, ponieważ „Krakowski Rynek Nieruchomości” przez lata swojej działalności stworzył to, czego nie udało się innym mediom. Dla branży mieszkaniowej stał się swego rodzaju centrum medialnym, podstawowym źródłem informacji, oraz miejscem gdzie również reklamują się wszystkie firmy funkcjonujące na rynku i – co chyba najistotniejsze – znaczącym animatorem debaty nad najważniejszymi tematami z dziedziny nieruchomości. Natomiast dla osób, które pragną bezpiecznie i w pełni świadomie kupić mieszkanie, jest prawdziwą kopalnią praktycznych porad. Podsumowując, czy jesteś developerem, pośrednikiem nieruchomości, brokerem finansowym czy zwyczajnie kupujesz nową nieruchomość, warto zacząć od lektury „Krakowskiego Rynku Nieruchomości”.

Dyrektor Oddziału Private Brokers